laktator simed

Laktator simed – zapewnij wartościową dietę swojemu dziecku

Wiele mam na pewnym etapie rozwoju swojego dziecka, straci możliwość bezpośredniego i ciągłego kontaktu ze swoim dzieckiem. Bez względu na przyczynę takiej sytuacji, w dobie rozwoju medycyny i elektroniki, możemy skorzystać z profesjonalnych laktatorów umożliwiających odciąganie i karmienie dziecka swoim mlekiem, nawet gdy przy nim nie jesteśmy. Laktator simed będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą podawać swojemu dziecku mleka w proszku ani zmieniać diety we wczesnych etapach jego rozwoju.

Laktator Simed – Który produkt wybrać?

W ofercie producenta Simed, znajdziemy 3 ręczne laktatory i 1 elektryczny zatwierdzone jako wyroby medyczne. Każdy z nich jest przeznaczony do nieco innych potrzeb i ma nieco inne parametry. Niezależnie od tego, który wybierzemy, będzie on skutecznym sposobem na pobudzenie laktacji, zapobieganie dolegliwościom bólowym i stanom zapalnym.

Pierwszy laktator ręczny Simed to produkt oznaczony jako „Lakta”. Jest to model o najdelikatniejszym działaniu z materiałów przyjaznych skórze matki i zdrowiu dziecka. Nie wymaga zastosowania dużej ilości siły, a przy tym pozwala regulować ilość pobieranego mleka, tak aby jego ilość była dopasowana do osobistych potrzeb.

Lakta w wersji Plus, posiada dodatkową podstawkę stabilizującą, dzięki czemu laktator nie przewraca się po odstawieniu na półkę. W obu przypadkach butelkę z pokarmem można odkręcić i przechowywać w lodówce lub zamrażarce, ale nie dłużej niż 24 godziny. Lakta mila to produkt podobny do obu poprzednich. Odróżnia go wygląd, mniejsze wymiary i biała podstawka wpasowującą się w resztę kompozycji.

Droższy laktator elektryczny sprawdzi się u mam, które liczą na uzyskanie większej ilości mleka do krótkookresowego przechowywania w butelkach. Jest to akcesorium wysoce praktyczne. Wyposażony jest w silnik z panelem LCD, zasilacz i wygodną podstawkę. Pracuje w 3 fazach: stymulacji, mieszania i głębokiego odciągania. Regulacja mocy pozwoli na dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb. Wszystkie modele posiadają silikonową nakładkę i są wolne od szkodliwych związków.

Używaj laktatora w odpowiedni sposób

Tak jak w przypadku innych akcesoriów dla młodych matek, nauczenie się prawidłowej obsługi laktatora może zająć chwilę czasu. Początkowo, laktacja może nie przebiegać w ten sam sposób, co przy naturalnym ssaniu bobasa. Zdarza się tak, że dopiero po kilkunastu użyciach produktu uzyskamy satysfakcjonująca malucha porcję mleka. Potrzeba więc cierpliwości, aby zobaczyć pierwsze efekty. Jeśli dziecko jest wcześniakiem lub z innego powodu nie może przyssać się do piersi matki, stosowanie laktatora powinniśmy rozpocząć najwcześniej jak to możliwe – zaraz po narodzinach.